Xiaomi 14, küresel lansmana hazırlanıyor

Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Xiaomi 14, bu yıl Ekim ayında Çin’de tanıtıldı. Akıllı telefonun önümüzdeki aylarda küresel pazarlarda da tanıtılması bekleniyor. Xiaomi 13’ün halefi olarak gelen bu model, Xiaomi’nin yalnızca standart versiyonu uluslararası pazara sunma ihtimali üzerine yapılan önceki raporların ardından şimdi de Xiaomi 14’ün lansman zamanlaması hakkında yeni bir rapor ortaya çıktı.

Xiaomi 14’ün küresel lansman zamanlaması ile ilgili bilgiler, bu cihazın 2024 yılında İspanya, Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıtılacağını işaret ediyor. Bu etkinlik, her yıl Şubat ayının son haftasında gerçekleşen en büyük teknoloji fuarıdır. Gelecek yılki MWC, 26 Şubat’tan 29 Şubat’a kadar yapılacak. Bazı markalar, MWC’nin başlamasından bir gün önce de duyurular yapabiliyor. Bu nedenle, Xiaomi 14’ün küresel olarak 25 Şubat’ta tanıtılma ihtimali var. Ayrıca raporda, bu amiral gemisi modelin Hindistan’da da eş zamanlı olarak piyasaya sürülebileceği belirtiliyor.

Xiaomi 14, küresel lansmana hazırlanıyor

Xiaomi 14′ün küresel çıkışı hakkındaki son gelişmeler, şirketin amiral gemilerini MWC etrafında duyurma geleneğini sürdürebileceğini gösteriyor. Xiaomi 13 serisi de bu yılın başlarında bir ön-MWC etkinliğinde tanıtılmıştı. Hindistan lansmanına gelince, Xiaomi 14 zaten BIS sertifikasını almış durumda.

Xiaomi 14, kutu gibi tasarımı, arka tarafta öne çıkan kare kamera modülü, metal orta çerçevesi ve IP68 sertifikası ile dikkat çeken kompakt bir amiral gemisi. 1.5K 120Hz LTPO ekranı 3.000 nit parlaklıkla sunuluyor. Akıllı telefon, 23, 14 ve 75mm odak uzunluklarına sahip üç adet 50MP Leica markalı kamera sensörü ile donatılmış. Dahili olarak, Xiaomi 14, Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile güçlendirilmiş ve 16GB RAM ile 1TB depolama alanı sunuyor. 4.610mAh pil ünitesi, 90W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği ile destekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx