WWE 2K24’ün kapak yıldızları, yeni maç türleri ve çıkış tarihi açıklandı

Wrestling severlerin sabırsızlıkla beklediği bu haber, oyunun hayranları arasında büyük bir merak uyandırdı. Yeniliklerle dolu bu sürüm, oyunun nasıl bir deneyim sunacağı konusunda ipuçları veriyor.

Yılın o özel zamanı geldi çattı. WWE’nin Royal Rumble etkinliği yaklaşıyor ve bu, güreş organizasyonunun sonraki 2K video oyunu hakkında düşünmeye başlama zamanı anlamına geliyor. WWE 2K24, Mart ayında piyasaya sürülecek ve artık oyun hakkında daha fazla bilgi sahibiyiz – kapak yıldızları kimler olacak ve birkaç heyecan verici yeni maç türü nelerdir dahil. Ayrıca, 2K24’ün geliştiricileriyle oyunun en büyük değişiklikleri hakkında daha iyi bir fikir edinmek için konuştuk. Hadi, tüm bunları detaylıca ele alalım.

Oyunun toplamda üç farklı versiyonu bulunuyor; her biri kendi kapakları ve bonusları ile. Standart sürüm, 8 Mart Cuma günü mağazalarda yerini alacak ve kapağında “The American Nightmare” lakaplı Cody Rhodes’u taşıyor. Rhodes, bir basın açıklamasında, “Hayat hikayemi tamamlama yolunda deneyimlemek istediğim önemli kilometre taşlarını bir liste halinde tutuyorum,” dedi. “Bir oyun meraklısı olarak, WWE 2K kapak yıldızı olmak bu listenin en üstlerinde yer alıyor ve 2K ve Visual Concepts ekipleriyle bu hayali gerçeğe dönüştürmek için çalışmaktan çok mutluyum.” Standart sürüm, ön sipariş bonuslarıyla geliyor. Bunlar arasında, Cody Rhodes’un “Undashing” ve “Stardust” karakterlerinin iki eski versiyonunu, ayrıca 1976’da efsane Dusty Rhodes’un görünümüne dayanan bir modeli içeren Nightmare Family DLC paketi bulunuyor. Paket, ayrıca Dusty’nin uzun süreli ring rakibi “Superstar” Billy Graham’ı oynanabilir bir karakter olarak ve oyun içi MyFaction dijital kart oyunu için üç özel kartı içeriyor. İlginç bir şekilde, paket önceki yılın oyunu olan WWE 2K23’ün dijital bir kopyasını da içeriyor. Standart sürümün fiyatı 60$ olacak.

Deluxe Edition, birkaç gün önce, 5 Mart’ta piyasaya sürülecek ve kapağında hem WWE Kadınlar Dünya Şampiyonu Rhea Ripley hem de Eski WWE Kadınlar Şampiyonu Bianca Belair yer alacak. Bu oyun versiyonu, standart sürümde bulunan her şeyi, artı MyRise kariyer modunu fethetmenize yardımcı olacak bir dizi aracı ve her iki kapak yıldızı için özel MyFaction kartlarını içeriyor. Deluxe sürümün fiyatı 100$ olacak.

Son olarak, 5 Mart’ta çıkacak olan Kırk Yılın Wrestlemania Sürümü var. Bu oyun versiyonu, son dört on yılın en büyük Wrestlemania yıldızlarının bir kolajını içeriyor ve diğer iki versiyondaki her şeyi, ayrıca bazı ikonik Wrestlemania kıyafetlerindeki güreşçileri içeren ekstra bir DLC paketini ve bir dizi MyFaction kartlarını içeriyor. Bu versiyon, olaydan sonra bu yılın Wrestlemania 40 arenasını oyun içinde kullanımınıza sunacak. Kırk Yılın Wrestlemania Sürümü’nün fiyatı 120$ olacak.

Yeni maç türleri

WWE 2K23‘te War Games maçını ekledikten sonra, 2K24 ekibi oyun için dört yeni maç türü tanıtıyor. Yüzeyde War Games kadar heyecan verici gelmeyebilirler ancak hepsi bazı heyecan verici anlar yaratmalı – ve özellikle bir tanesi, franchise’ın hayranlarının uzun süredir talep ettiği bir maç.

Özel konuk hakem maçları geri dönüyor. Bu maçlar, oyuncuların hakem rolüne bürünüp maçları yönetmelerine izin verecek. “Bir hakemin yapabileceği her şeyi, oyuncular da yapabilecek,” diye GameSpot’a associate gameplay yapımcısı Brian Williams söyledi. “Dürüst olmak istiyorsanız, sıkıcı adam olabilirsiniz ya da eğlenip maç boyunca kaos yaratmak istiyorsanız, tam erişim ve yeteneğe sahip olacaksınız.”

Ve geçmişte bu maç türüyle ilgili yaşanan aksaklıkları, oynanabilir karakterinizin aslında bir hakem gömleği giymemesi gibi durumları hatırlayanlar için, bu anlar geride kaldı. Williams’a göre, hakem olarak seçilen herkes, alışılageldik siyah ve beyaz çizgili kıyafetlerle otomatik olarak çıkacak. Ancak, oyunun yaratım süitinde bir hakem oluşturma yeteneği de bir başka yenilik.

Ambulans maçı, başka bir yeni ek. WWE programlamasında bunlardan birini kaçırdıysanız, amaç basit: Rakibinizi dövüp onları bir ambulansın arka kısmına atmak ve hastaneye götürülmelerini sağlamak. Bu maç türünün nasıl oynanacağı henüz belli değil.

Aynı durum, tabut maçı için de geçerli, başka bir yeni maç türü. Ambulans maçı gibi, bu maçın amacı da, eğer yıllar boyunca Undertaker’ın bu maçlarda hakimiyetini görmediyseniz, rakibinizi dövüp onları ringside’da bir tabuta koymak.

Son eklenen, hayranların istediği bir başka maç. Gauntlet maçı geri döndü. Kısacası, bu maç, kararlılığınızı test eden bir maç. Bu maçta, oyuncu bir dizi rakiple, birbiri ardına yüzleşir. Bir kişiyi yendikten sonra, yeni ve dinç bir rakip çıkar. Sonuç olarak, bu, kendi becerilerinizi test etmenin eğlenceli bir yoludur.

2K Vitrini…Ölümsüzlerin

Tabii ki, 2K Vitrini geri döndü. Ancak bu sefer, tek bir güreşçiye odaklanmak yerine, 2K, arka plan olarak Wrestlemania’nın 40 yıllık tarihini kullanıyor. Mod, Wrestlemania boyunca 21 farklı maçı içerecek, birçok büyük anı vurgulayacak, görünüşe göre efsanevi Hulk Hogan vs. Andre the Giant maçını Wrestlemania III’te içeren bir oyun içi ekran görüntüsünü de içeriyor.

Bu noktada, yeni 2K Vitrini’nden hiçbir maç açıklanmadı. Ancak, önceki yıllarda olduğu gibi, Vitrin modundaki maçları kazanmak ve hedefleri tamamlamak, oyun içinde daha fazla içeriğin kilidini açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx