Hayatını Kaybeden “Yarım Hakkarili” Metin Uca’nın Türkiye Hayali Neydi?

Dün gece yaşadığı tarafı kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sunucu Metin Uca’nın babasının memleketi Hakkari ile ilgili konuştuğu videosu sosyal medyada paylaşıldı.

Passaparola yarışması ile hepimizin tanıdığı ve sevdiği Metin Uca, geçirdiği trafik kazası ile dün hayatını kaybetti.

Bursa’da katıldığı bir etkinlikten dönerken Dilovası’nda fenalaşan ve durmak için bir ağaca çarpan Metin Uca hastaneye kaldırılmıştı.

Kazanın nedeninin Uca’nın boynunda bulunan her iki şah damarında tıkalı olmasıydı. Tedavi edilmek üzere kaldırıldığı hastanede pıhtıların ertilmesi ve tıkanıklığın giderilmesi üzerine çalışacağını söylemişti.

3 Kasım tarihinde kaza yapan Uca, 17 Kasım 2023 tarihinde maalesef hayatını kaybetti.

Sevilen sunucunun hayatını kaybetmesi ile kendisi ile ilgili videolarda sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Son paylaşılan videolardan biri ise Uca’nın hayalindeki Türkiye’yi anlattığı bir video.

Videoda 9 yaşında ilk Hakkari’ye akrabalarının yanına gittiğini anlatan Uca, bu topraklarda yaşayan herkesin birinci sınıf vatandaş olduğu ve eşit faydalandığı bir Türkiye özlemi olduğunu anlatan Uca, hep bunun için uğraştığını söyledi.

“Toplumun giderek kutuplaştığı, birbirinden uzaklaştığı, birbirini anlamamayı ilke edindiği bir ortamda düşmanlıkların tohumlarının giderek daha derinliklere atıldığı bir dönemde iki kültürü bir arada yaşamanın aslında nasıl bir zenginlik olduğunu bilenlerdenim.”

Metin Uca’nın hayalini anlattığı video ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx