Google yeni amiral gemisinde 3’lü kamera kurulumuna yer verecek

Teknoloji dünyasında heyecan yaratan gelişmelerden biri de Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 9 ile ilgili. Ünlü bir duyumcu olan OnLeaks, MySmartPrice ile iş birliği yaparak Google Pixel 9 Pro‘nun CAD çizimlerini yayınladıktan sonra, şimdi de 91mobiles ile iş birliği yaparak Google Pixel 9‘un CAD çizimlerini paylaştı. Yayınlanan yeni görseller, Pixel 9 Pro‘ya benzer bir tasarımı ortaya koyuyor. Pixel 9’daki dikkat çekici değişikliklerden biri ise üçlü kamera birimine sahip olabileceği yönünde.

Pixel 9‘un CAD çizimlerine göre, telefon mavi renk seçeneğiyle ve düz kenarlarıyla göze çarpıyor. Telefonun ön yüzünde delikli bir ekran ve yuvarlatılmış köşeler bulunuyor. Arka panelde ise kenarlara kadar uzanmayan yuvarlatılmış köşelere sahip yatay bir kamera çubuğu yer alıyor.

Google yeni amiral gemisinde 3’lü kamera kurulumuna yer verecek

Yeni Pixel 9, CAD çizimlerinde görüldüğü üzere, çift kamera düzeninden ayrılarak üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacak. Özellikle, periskop telefoto lensin dahil edilmesi, gelişmiş zoom yeteneklerine işaret ediyor. Bu değişim, Pro olmayan Pixel telefonlar için önemli bir yükseltme olarak görülüyor.

Cihazın sağ tarafında bir güç düğmesi ve ses tuşu bulunurken, sol kenarda sadece anten işaretleri var. Üst kısmında bir mikrofon, alt kısmında ise bir SIM yuvası, mikrofon, USB-C portu ve hoparlör yer alıyor.

Ekran boyutunun 6.1 inç olduğu ve cihazın boyutlarının 152.8 x 71.9 x 8.5mm ölçülerinde olduğu belirtiliyor. Kamera çıkıntısıyla birlikte cihazın kalınlığı 12mm’ye ulaşıyor. Ne yazık ki, cihazın teknik özellikleriyle ilgili raporda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Yayınlanan haberlere göre, Pixel 9 serisinde Tensor G4 çipi ve Pixie AI asistanı bulunacak. Bu yeni akıllı telefon, teknoloji meraklılarının dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx