Erol Evgin’den 28 Mayıs Seçim Çağrısı: Geleceğimize Sahip Çıkın!

Türkiye’nin en değerli sanatçılarından biri olan Erol Evgin, sosyal medya hesabı üzerinden seçime ilişkin çağrıda bulunduğu bir paylaşımda bulundu. Tüm Türkiye’nin gündeminde 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri yer alırkeni sanatçılar da bu duruma karşı sessiz kalmıyor. Herkesi oy vermeye çağıran Evgin, ‘Geleceğimize sahip çıkın’ dedi.

İşte Öyle Bir Şey, Sevdan Olmasa, Söyle Canım gibi şarkılarıyla tanıdığımız ünlü sanatçı Erol Evgin, 28 Mayıs Seçimleri için çağrıda bulundu.

14 Mayıs Genel Seçimleri’nde Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci tura kalması ile tüm ülke gündemi yeniden seçimlere yöneldi. Sanatçılardan, oyunculardan, fenomenlerden ve daha pek çok vatandaştan sosyal medyada seçim çağrıları yağmaya devam ediyor. Bu isimlerden bir tanesi de 76 yaşındaki usta isim Erol Evgin oldu.

61 bin 400 takipçisi olan resmi Twitter hesabında seçim çağrısında bulunduğu videoyu paylaşan Evgin, özellikle gençlere seslendi.

İlk turda %49,40 oy alan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile %44,96 oy oranı alan Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde, ilk turda oy kullanmayan 8 milyon vatandaşın sandık başına gitmesinin ne denli önemli olduğu sık sık vurgulanıyor.

İkinci turda 18 yaşını dolduran ve oy verme hakkı kazanan 50 bin yeni seçmenin de sandık başına gitmesi özellikle vurgulanıyor.

Evgin de paylaşmış olduğu videosuna, ‘Sevgili dostlar ve özellikle değerli gençler; ekonomi sıkıntılar, deprem, sel felaketleri, artan yoksulluk ve kaçak göçmenler gibi sorunlarla güzel insanlarımız ve güzel yurdumuz zor günler geçiriyor.’ diyerek başlıyor.

“Yurdunu seven ve ülkesine sahip çıkan herkese sesleniyorum; laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti için yani Türkiye Cumhuriyeti için sandığa gidin.”

Oy kullanmanın, seçme ve seçilme hakkının bir vatandaşın en kutsal vazifelerinden biri olduğunu vurgulayan Erol Evgin, sözlerine ”Bir oydan ne olur?’ demeyin oyunuzu kullanın ve geleceğimize sahip çıkın. Oy kullanmak kutsal bir vatandaşlık borcudur.’ diyerek devam ediyor.

Ünlü sanatçı 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşen seçimde oy verdiği esnada çektirdiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmıştı.

İşte Erol Evgin’in seçim çağrısı paylaşımı:

Evgin’in paylaşımının altına gençlerden ve takipçilerinden yorumlar yağmaya başladı.

“Bu seçim çok ama çok önemli.”

Evgin’in dediklerine katılanlar, paylaşımı görenlere yeniden çağrıda bulunarak ‘bir oydan ne olur demeyin, sandığa gidin’ dedi.

“İçimde bir fırtına koptu.”

Gençler, Evgin’in söylediklerine karşı kayıtsız kalmadı ve etkilendiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir