Zeki Yavru: Biz yabancı zıddı olmadık, yalnızca kaliteyle alakalı…

Giresunspor kaptanı Zeki Yavru, yeni dönem öncesi maksatlarından bahsederken kendi mesleğine ait kıymetli tabirler kullandı.

Geçen yıl çıktığı Üstün Lig’de kalmayı başaran GZT Giresunspor’da kaptan Zeki Yavru, ligin demirbaş ekiplerinden olmak istediklerini söyledi. Yavru, “44 yıl sonra Harika Lig’e çıkmış bir Giresunspor, birinci yılında kümede kalmayı başardı. Artık kulübümüzün yapacağı transferlerle birlikte inşallah tekrar daha başarılı olup bu ligin demirbaş kadrolarından biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Deniz düzeyinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Dağı’nın eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde birinci etap kampını başlatan GZT Giresunspor, güç depoluyor. Yeşil beyazlı grubun grup kaptanı Zeki Yavru, kadronun şu anda genç oyuncu yüklü olduğunu söyledi.

Kampın hoş başladığını vurgulayan Yavru, “Kampa yeni başladık. Genç oyuncu yüklü şu an ortamımız. Tabi son dönemden mukavelesi biten, kiralıktan dönen oyuncularımız hepsi geri döndüler ve az sayıda oyuncumuz kaldı. Altyapımızdan gelen ve kadromuzun yeni transferi olan genç arkadaşlarımız var. Onlarla birlikte sıkı çalışma halinde kampa hoş başladık. Güzel gidiyor şu anda, sevinçli hoş bir ortam var. Ağır çalışıyoruz. İnşallah bu çalışmamızın karşılığını alacağız” diye konuştu.

“FUTBOLUN OLGUN ÇAĞLARINDAYIM”

Süper Lig’de 10’uncu yılı devirdiğini belirten kaptan Zeki Yavru, “Oynadıkça çok büyük deneyimler kazandım. Artık futbolun olgun denilen çağlarındayım. Performansım da aslında 2-3 yıldır bundan dolayı en üst düzeye çıktı diyebilirim. Benim için değerli olan, performansımdan fazla ekibe verebildiklerim, kadromuzun başarısı. O yüzden her gittiğim yerde esasen benim karakteristik özelliğim aidiyet hissimin yüksek olması. Bunu her gittiğim ekipte kaç maç oynamam değerli değil bunu saha içi saha dışı oynadığım gruplara yansıtmaya, ortamı güzelleştirmeye çalışan insanlardan bir tanesiyim. Bu yüzden benim adıma artık futbolun en verimli çağları diyebiliriz. Bu yüzden inşallah benim adıma bu dönem hoş bir dönem olur” dedi.

“SAĞ BEKTE RAHAT OYNUYORUM”

Geçen dönem 44 yıl sonra çıkan Muhteşem Lig’e çıkan Giresunspor’un, birinci yılında kümede kalmayı başardığını ve artık kulübün yapacağı transferlerle daha başarılı olup, ligin demirbaş gruplarından biri olmayı hedeflediklerini tabir eden Yavru, şunları söyledi:

“İnşallah amaçlarımıza ulaşırız. Ben futbola başladığım periyotlarda üçlü, tandemli defanslar vardı. Libero olarak başladım. Daha sonrasında ön libero oldum. Stoper oynadım, sağ bek oynadım, orta saha oynadım. Birçok mevkide oynamak tahminen hocalarımızın elini güçlendiriyor ancak benim için fark eden bir şey yok. Hocam bana hangi mevkide vazife verdiyse elimden geleni yaptım. Tabi uzun vakittir sağ bek oynadığım için orada daha rahat oynuyorum. Lakin orta alanda da geçmişten kalan tecrübelerimle performansımı en güzel formda ortaya koyuyorum.”

“HİÇBİR VAKİT YABANCI AKSİSİ OLMADIK”

Yavru, 8+3 yabancı oyuncu kuralının lige yararlı mı, ziyanlı mı olacağına yönelik olarak ise, “Fayda ziyan diye alışılmış ki de değerlendirmiyoruz fakat kulüplerimizin maddi açıdan durumları ortada, biz hiçbir vakit yabancı oyuncu aykırısı olmadık. Bizim yalnızca gelen oyuncuların kalitesiyle alakalı olumlu ya da olumsuz niyetlerimiz oldu” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.