Üsküdar’da lüks sitede hayvanlar zehirlendi argümanı

İstanbul’da lüks bir sitede oturan sakinler, bahçelerinde besledikleri kedi ve köpeklerin zehirlendiğini öne sürdü.

Olay, geçtiğimiz günlerde Üsküdar’da meydana geldi. Argümana nazaran, bir sitede yaşayan vatandaş site bahçesinde gezen sokak hayvanlarına şiddet uyguladı.

Site sakinleri şüphelinin, bir köpeği saçma ile vurduğunu, çok sayıda kediyi ise verdiği yemeklerle zehirlendiğini ileri sürdü. Duruma reaksiyon gösteren site sakinleri, site idaresinin ise şüpheliyi koruduğunu bu nedenle kamera kayıtlarına ulaşamadıklarını belirtti.

Yaşanan olayların artmasıyla birlikte site sakinleri ziyan gören hayvanları veterinere götürerek mevzuya ait rapor aldı, mevzuya ait karakola giderek şikayetçi oldu. Site idaresine reaksiyon gösteren vatandaşlar bir ortaya gelerek duruma reaksiyon gösterdi.

“KANINDA TOKSİK UNSUR ÇIKTI”

Yaşanan olaya ait konuşan site sakini Pelin Çelikderen, “Burada saçma kurşunlarıyla vurulan köpeğimiz oldu. Hatta bir kedimizin 2 ay öce omurgası ayrıldı, kedi felç kaldı. Veterinere götürdüğümüzde darbe aldığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde de bir komşumuz site içerisindeki bir kedinin ağzından köpükler geldiğini söyledi. Veterinere götürdüğümüzde zehirlendiğini öğrendik. Hayvanın kanında yüksek ölçüde toksik unsur çıktı. Sonraki gün site içerisinde ağzı köpük olan çok sayıda kedinin öldüğünü görüyoruz” diye konuştu.

“HAYVANLARI ZEHİRLEYECEĞİM”

Yaşanan duruma reaksiyon gösteren Yeşilçam Oyuncusu Nilüfer Aydan, “Biz bu hayvanları üremesin diye kısırlaştırıyoruz. Bu hayvanların masraflarını ortamızda topladığımızı paralarla karşılıyoruz. Komşularımız hayvanlara şiddet uygulayan bir şahıs olduğunu söyledi. Hatta ‘hayvanları zehirleyeceğim’ demiş. Yetkililer bu durumu ciddiye alsın” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.