Türkiye’deki vilayet sayısı 100’e çıkarılacak

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye’deki vilayet sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı. Ahlat’ta konuşan Demiröz, o vilayetlerden birinin de Ahlat olacağını söyledi. 

Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen “Kültürel Etkileşim ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat’ta” aktiflikleri başladı.

Ahlat Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığının takviyeleriyle 1071 Millet Bahçesi’nde düzenlenen etkinliklerde, Anadolu’ya ilişkin yöresel el sanatları ve lezzetler ustalarca tanıtılıyor.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Vedat Demiröz, aktifliğin açılışında yaptığı konuşmada, Müslüman Türklerin Anadolu’ya kapılarının açıldığı en değerli yerlerden birinin Ahlat olduğunu söyledi.

İL SAYISI 100’E ÇIKIYOR

Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden birinin Ahlat’ta inşa edildiğini anlatan Demiröz, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı’mızın verdiği kararla Türkiye’nin vilayet sayısının 100’e çıkacağı bir vakitte, inşallah Ahlat’ımızı da bu kentler ortasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Son iki yılda salgının tesirinden, bütün dünya ülkeleri üzere bizler de etkilendik. Lakin 20 yıldan beri bu ülkeyi dünya ülkesi haline getiren, dünyada kelam sahibi yapan bir dünya önderimiz var. Onun etrafında kenetlenerek Türkiye bugün tam bağımsız bir ülke oldu. Sizler de izliyorsunuz, dış siyasette dünyaya sesini duyuran, savaşan ülkeleri bir masaya oturtan, yeri geldiği vakit dünyanın 60 tane mağdur ülkesini yanına alan, onlara sahip çıkan başkan bir ülke haline geldi. 2023’te zafer, ülkesini sevenlerin olacak.”

Vali Oktay Çağatay da devlet büyüklerinin emek ve çabasıyla kenti Türkiye’nin ve dünyanın yıldızı haline getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Bu yıldızların bir köşesi de öbür ilçelerimiz üzere Ahlat’tır. Gün geçmiyor ki Ahlat’ta bir aktiflik olmasın. İnşallah şenliğimiz iyi ve bereketli olur.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.