Tabibi katleden Akçay’ın dikkat çeken görüntüsü ortaya çıktı

Konya Kent Hastanesi’nde misyonlu kalp hekimi Ekrem Karakaya’yı katlettikten sonra birebir silahla intihar eden Yunak Devlet Hastanesi güvenlik vazifelisi Hacı Mehmet Akçay toplumsal medya hesabından paylaştığı bir görüntünün seslendirmesinde, “7 yıldır diyar diyar gezip baş kesen celladım” tabirlerinin yer alması dikkat çekti.

Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde güvenlik vazifelisi olan Hacı Mehmet Akçay, Konya Kent Hastanesi’ne gelerek yanındaki ruhsatlı silahıyla kardiyolog Ekrem Karakaya’yı katletmiş akabinde da tıpkı silahla intihar etmişti.

SAĞLIKÇILARDAN VALİYE TEPKİ

Olayın akabinde hekim Karakaya’nın meslektaşları hastanede güvenlik zafiyeti olduğunu belirterek duruma reaksiyon gösterdi.

Hastane önünde toplanan sıhhat çalışanları ‘yönetim istifa, x-ray aygıtı istiyoruz’ sloganları attı. Konya Valisi Vahdettin Özkan’a da açıklama yaptığı sırada reaksiyon gösteren sıhhat çalışanları “Güvenliği sağlayamadınız. Bizi koruyamıyorsanız niçin varsınız?” siteminde bulundu.

“DİYAR DİYAR GEZİP BAŞ KESEN CELLADIM”

Doktor katili Hacı Mehmet Akçay’ın toplumsal medyadaki paylaşımları ise dikkat çekti.

TikTok’u etkin halde kullandığı belirlenen Akçay’ın paylaştığı bir görüntüye bir Türk sinemasından kesilmiş sesle “Jandarma peşimde. Hakkımda vur buyruğu var. Yakalasalar asacaklar. 7 yıldır diyar diyar gezip baş kesen celladım. Niçin, sıcak meskeninde oturan 300 liralık memur değilim” tabirlerini yüklediği görülüyor. Gibisi diğer paylaşımları ile de dikkat çeken Hacı Mehmet Akçay’ın nasıl güvenlik vazifelisi yapıldığı ve silah ruhsatı verildiği tartışma konusu oldu.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.