Taarruz hazırlığındaki 8 terörist öldürüldü

Terör örgütü PKK’ya yönelik Irak’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe Kilit harekâtında Zap’ın Karadağ bölgesinde biri gri listede yer alan 4’ü bayan 8 terörist öldürüldü. Teröristlerden üçünün kelamda alan sorumlusu olduğu belirlendi.

PKK’lı teröristlerin huduttan sızmalarını önlemek emeliyle 17 Nisan’da başlatılan Pençe Kilit operasyonu devam ediyor. Zap’ın Karadağ bölgesinde, Mehmetçiğin konumlandığı süreksiz üs bölgesine taarruz hazırlığı içinde oldukları tespit edilen 8 kişilik terörist kümeye yönelik nokta hava harekâtı gerçekleştirildi.

Zozan Erenç

İHA ve SİHA’ların manzara almasını önlemek için termal şemsiye açarak yerde ilerleyen ve arazi yapısıyla uyumlu kamuflajlı kıyafetlerle güvenlik güçlerine hücum hazırlığında olan teröristler tespit edildi.

Teröristlerin bulundukları noktaya Atak taarruz helikopterleri ve SİHA’yla gerçekleştirilen operasyonda, ortalarında Zap’ın Karadağ alan sorumlusu olan ve İçişleri Bakanlığı’nın en çok aranan teröristler listesinin 500 bin lira ödüllü gri kategorisinde yer alan Faysal Yılmaz ile kelamda bayan yapılanması sorumluları Zozan Erenç, Şeyma Sancar ile bölge mayıncısı olduğu tespit edilen Emrah Sezgin, Suriye asıllı suikastçı Simav Hasan, Naile Mezeh, Konutun Şeyho, Bekri Derviş silah ve mühimmatlarıyla meyyit ele geçirildi.

Faysal Yılmaz

Gri listedeki terörist Faysal Yılmaz’ın üzerinde ele geçen dijital malzemelerin incelenmesinde, bölgede konumlanan güvenlik güçlerine karşı silahlı taarruz düzenlemek için kolay hareket krokileri ve akın planları bulundu. Yılmaz’ın teröristbaşı Murat Karayılan tarafından sorumlu olarak Zap’a gönderildiği bildirildi.

Simav Hasan

ZAP’A SORUMLU OLARAK GÖNDERİLMİŞTİ

Terörist Faysal Yılmaz’ın, 10 yıldan beri dağ takımında yer aldığı ve 2014-2018 yıllarında terör örgütünün Ezidi nüfusun tartıda olduğu Sincar’daki yapılanması olan YBŞ saflarında yer aldığı ve son olarak Zap’ta alan sorumlusu olduğu belirlendi.

Terörist Zozan Erenç’in de Hakurk Kampında uzun yıllar terörist elebaşlarından Duran Kalkan’ın yakın korumalığını yaptığı, akabinde terör örgütünün bayan yapılanması olan YJA-Star’ın Zap-Karadağ bölge sorumlusu olduğu öğrenildi.

Emrah Sezgin

ÖZEL GÜÇ BÖLGE MAYINCISI

Dün Şırnak’ın Bestler-Dereler bölgesinde ise öldürülen biri bayan iki teröristten Mehmet Halil Doğal’ın terörden arananlar listesinin 500 bin lira ödüllü gri listesinde yer aldığı ve Mergumari bölgesi hareketli ekip özel güç yapılanmasında bölge mayıncısı olduğu tespit edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.