Son dakika… Meteoroloji haritayı yayınladı: Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı! Bayramda hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Van ve Hakkari çevreleri ile Şırnak’ın doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgarın genellikle kuzeyli, güney kesimlerde güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BAYRAMDA BEKLENEN HAVA DURUMU

Geçtiğimiz günlerde hava sıcaklıkları İstanbul başta olmak üzere mevsim normalleri üzerinde seyrederken CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen bayram için uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Şen, “Doğuda bu hafta çarşambadan itibaren 4-5 gün aralıklı yağmur olacak. Cuma itibariyle bu hafta sonu sıcaklıklar düşüyor. Bayramda bu sıcaklıklar olmayacak. Bu hafta sonu ve bayramda yaz havası olmayacak bahar havası olacak. Ege ve Akdeniz bölgesinde de bayramda sıcaklıklar bu günkü gibi olmayacak” dedi.

Prof. Dr. Şen, “Bu haftanın ilk günü yağışsız. Sıcaklıklar bu ayın ortalamasının üzerinde devam ediyor. Yarın, çarşamba ve perşembe günü iç ve doğu bölgelerde yağış var. Yağışlar genellikle öğleden sonra başlayıp akşam sona erecek, batıda ise yağış yok gibi” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.