Seçime günler kaldı: Propaganda süreci bugün başlayacak

14 Mayıs’ta seçime gitmeye hazırlanan Türkiye için Cumhurbaşkanı seçiminde süreç işlemeye devam ediyor. İsmi dün itibarıyla kesinleşen dört aday için itiraz süresi sona erdi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bu hafta itirazları değerlendirmek için bir kez daha toplandı.

Dün, YSK Başkanı Ahmet Yener; Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın kesin aday listesinde bulunduğunu adile getirdi. Kesin aday listesi ise Resmi Gazete’de de yayımlandı.

DÖVİZ HESABI AÇTIRABİLECEKLER

YSK’nin Cumhurbaşkanı adaylarının bağış alması ile ilgili olarak kararı da Resmi Gazete’de yer aldı. Yayımlanan karara göre; adaylar bağış toplamak amacıyla döviz hesabı açtırabilecek.

14 Mayıs’ta yapılacak seçim için de takvim işliyor. Propaganda süreci bugün başlıyor. Seçim takvimine göre 2 Nisan’da muhtarlıklarda listeler askıdan indirilecek.

8 Nisan tarihine gelindiğinde ise, ittifakların ve siyasi partilerin oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacak. 9 Nisan’da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek. 19 Nisan’da da milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir