Sarallar operasyonunda yeni detaylar: Ünlüler neden emniyete çağrıldı?

Kamuoyunda ”Sarallar” olarak bilinen kabahat örgütüne yönelik 13 vilayette düzenlenen operasyonda 119 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar ortasında çete elebaşlarından biri olduğu öne sürülen iş insanı Erdal Acar da bulunuyor.

”SARALLAR UYUŞMAZLIKLARI ÇÖZMEK İÇİN ‘MAHKEME’ KURDU” İDDİASI

Polis, “Sarallar” soruşturmasıyla ilgili; ”Aralarında alacak verecek problemi olan iş insanları ya da ünlüler için mahkeme kuruluyor, uyuşmazlık yaşayan isimlerle komite karşılığı görüşmeler yapılıyordu. Uzlaşmayı kabul etmeyenler de Sarallar kabahat örgütü tarafından tehdit ediliyordu” tezlerini araştırıyor.

SUÇ ÖRGÜTÜNÜN UZLAŞTIRMA MASASI

Acar’ın, alacak verecek sorunu yaşayan ünlü isimleri görüşme masasına çağırıp muahedeler yaptığı, muahedeyi kabul etmeyen isimleri ise tehdit ettiği ileri sürüldü.

ŞAŞMAZ, PETEKKAYA VE ENGİN EMNİYETE BİLGİ VERDİ

O masaya ”Kurtlar Vadisi” dizisinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz’ın da boşandığı eşiyle mal paylaşımı sorunu nedeniyle çağrıldığı öne sürüldü.

Masaya çağrılan başka isimler ortasında eski futbolcu ve yorumcu Sinan Engin ve oyuncu Erkan Petekkaya’nın da olduğu belirtilirken, bu isimler emniyete davet edilerek ”mağdur” sıfatıyla bilgilerine başvuruldu.

Eğlence ve sanat dünyasından ortalarında alacak verecek problemi bulunan insanlara aracılık yapıp yüzde 50’ye kadar kurul aldığı belirlenen çetenin, birçok ünlü cümbüş yerinden da haraç aldığı tez ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.