Samsun’da kuşkulu varili dereye döktüler: 8 kişi hastanelik oldu

Samsun’un Tekkeköy ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde bir küme kuşkulu, dere kenarına varillerle husus boşalttı.

Vatandaşların “Varillerden ormanlık alana bilinmeyen bir atık unsur döküldüğü” ihbarı üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi.

Olay yerine giden polis, park halindeki araçta 20 adet varil bulunduğunu tespit etti.

Şüpheliler varilleri ne yapacaklarını anlattı

Şüpheli oldukarı düşünülen  İ.A.(25), T.İ.(30), V.A.(52) ile S.A.(28) isimli bayan varilleri Atatürk Bulvarı üzerindeki bir petrol şirketinin art kısmında çöpe atılmış halde bulduklarını, varilleri boşalttıktan sonra hurda olarak değerlendireceklerini söyledi.

8 kişi dökülen husustan etkilendi

Emniyet güçleri ise varillerin bir kısmının ormanlık alana, bir kısmının da dereye boşaltıldığını tespit etti. Etrafa yayılan kokular yüzünden 4’ü polis ile olay yerinde bulunan şahıslarla birlikte 8 kişi dökülen unsurdan etkilenerek hastanelik olurken olay yerine AFAD takımları sevk edildi.

Hastaneye kaldırılanlar taburcu edildi

Yapılan tespitlerde varillerde kimyasal unsur etil, metil ve keton tespit edilirken hastaneye kaldırılan 4’ü polis 8 kişinin tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

4 şüpheli adli denetim kaidesiyle hür bırakıldı

Tedavilerini akabinde Tekkeköy polisi tarafından gözaltına alınan İ.A., T.İ., V.A. ile S.A. isimli bayan, “çevrenin taammüden kirletilmesi ve genel güvenliğin taammüden tehlikeye sokulması” suçlarından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

İHA’nın haberine nazaran; nöbetçi mahkemeye tabir veren 4 kişi isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.