Rachid Ghezzal: Bu dönem çok gol atacağız

Beşiktaşlı futbolcu Rachid Ghezzal, grubun Avusturya’da yaptığı yeni dönem kampında AA muhabirinin sorularını cevapladı.

Geçtiğimiz dönem golcülerin gol atamamasından epey yakınan Ghezzal bu sezonki transferleri de yorumladı. Cezayirli, “İyi oyuncular geldi, kimi güzel oyuncularımız da gitti. Bu sene yeni gelen oyuncuların kimilerini esasen tanıyorum. Onlarla oynayacağım için çok heyecanlıyım. Bir arada çalışma fırsatı bulacağız, yaklaşık bir ay egzersiz yapacağız, hazırlık maçları oynayacağız. Bu süreçte birbirimizi daha yeterli tanıyacağız ve daha âlâ bir ahenk oluşturacağız. Çok kaliteli isimler geldi ve bu yüzden ben sahiden memnunum. Beşiktaş zati her vakit âlâ isimler alan büyük bir ekip. Birlikte çalışıp, lige en düzgün formda başlayacağız. Bir kez yaşadığım şampiyonluğu tekrar yaşamak için hakikaten çok heyecanlı ve hırslıyım.” tabirlerini kullandı.

“Bazı transferleri tanıyorum”

Yeni dönemi coşkuyla beklediğini söyleyen Cezayirli oyuncu, “Transferlerimizin hepsiyle oynayacağım için heyecanlıyım. (Romain) Saiss’i evvelden tanıyorum. Cenk’i (Tosun) de tanıyorum. Şampiyon olduğumuz sene birlikte oynamıştık. Evvelden oynadığım, alışık olduğum ve birbirimizi tanıdığımız için Cenk’in gelmesi beni sevindirdi. Yalnızca yeni gelenler değil, şu an kadroda olanlar, kontrat uzatanlar ve gençler de var. Bu dönem öncesi önemli manada çok heyecanlı ve coşkuluyum. Çok yeterli bir dönem geçireceğimize inanıyorum. Önümüzdeki dönem bizimle bir arada olacak gençler var. Kimileri alanda misyon alacak. O yüzden tam ekip olarak önemli manada uygun işler yapacağımızı biliyorum.” diye konuştu.

“Çok gol atan bir kadro olacağız”

Yeni transferlerden Wout Weghorst’un hava topu hakimiyetindeki yüksek istatistiğine dikkat çeken Ghezzal, “Hücum manasında daha farklı varyasyonlarla, daha farklı taktiklerle gol aramamız bizim için çok kıymetli olacak. Daha fazla baht bulacağız, daha fazla fırsat yakalayacağız. Onun bu istatistiği çok kıymetli. Olağan ki başka oyuncularımızın da katkısıyla, bence bu dönem çok gol atan bir grup olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Batshuayi ve Larin’i kötüleyemem”

Beşiktaş’a transfer olduğu birinci dönemde ligi 17 asistle tamamlayan, geçen dönemi ise 7 asistle bitiren Ghezzal, eski kadro arkadaşları Michy Batshuayi ve Cyle Larin’in bu hususta suçlamadığını söyledi.

“Bir evvelki dönemde yaptığım 17 asist, şahane bir sayıydı. Geçen sene 7 asistim oldu. Evet düşüş var ancak rastgele bir biçimde ‘Şu yüzden oldu.’ diye bir açıklama yapamam. Bana düşen alanda elimden gelenin en güzelini yapmak. Geçen yıl kadro olarak güzel değildik. Bu herkesi etkiledi. Kıymetli olan son dakikaya, son ana kadar gayret etmek. Bu dönem daha uygununu yapacağımı biliyorum. Tek başıma yapmam da kâfi değil. Futbol birlikte oynanan kolektif bir oyun olduğu için muvaffakiyet da birlikte kazanılır. Ekip uygunsa ben de başarılıyım. Grup berbatsa ben de başarısızım. İki yıl evvel inanılmaz bir dönem geçirmiştik. Yani şampiyon olduğumuz dönem önemli manada işler rayında gitmişti.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.