Partisinden istifa eden İsmail Koncuk, Ümit Özdağ’ın Mansur Yavaş çıkışını eleştirdi

Zafer Partisi’nden istifa eden Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın cumhurbaşkanı adaylığı için Mansur Yavaş’ı önermesini değerlendirdi. Koncuk, “Yavaş’ın adaylığını çok istiyorum ama yol ve yöntemi var. Yavaş’ın başı sıkıntıya girer” dedi.

SİYASET 08.04.2022 12:36

Partisinden istifa eden İsmail Koncuk, Ümit Özdağ'ın Mansur Yavaş çıkışını eleştirdi

Abone Ol google-news

İYİ Parti’den ayrıldıktan sonra Ümit Özdağ ile birlikte kurdukları Zafer Partisi’nden istifa eden İsmail Koncuk, Özdağ’ın cumhurbaşkanı adaylığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı önermesini değerlendirdi.

Yavaş’ın adaylığını çok istediğini vurgulayan Koncuk, Özdağ’ın yöntemini eleştirdi. Koncuk, “Yavaş, CHP’nin belediye başkanı. Yavaş’ın adını açıkladığınızda onu sevmeyenler ‘Bakın, biz demedik mi, Yavaş başka partilerle dans ediyor’ der. Yavaş’ın başı sıkıntıya girer” dedi.

Koncuk, şunları söyledi: “Yavaş’ın adaylığını çok istiyorum ama yol ve yöntemi var. Yavaş, CHP’nin belediye başkanı. Yavaş’ın adını açıkladığınızda onu sevmeyenler ‘Bakın, biz demedik mi, Yavaş başka partilerle dans ediyor’ der. Yavaş’ın başı sıkıntıya girer. Bunlar dikkate alınarak, nezaket içerisinde ve dikkatle söylenmesi gerekir.”

Gazeteci İsmail Saymaz, halktv.com.tr’de yayımlanan bugünkü yazısında Koncuk’a partisinden ayrılma sürecini ve cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarını sordu.

‘PARTİ İÇİ DEMOKRASİ OLMADI’

Partisinden neden ayrıldığına ilişkin de konuşan Koncuk, parti içinde demokrasiyi sağlayamadıklarını söyledi. Koncuk, “Partiyi 26 Ağustos 2021’de kurduk. Ben iki milletvekilinden biri ve genel sekreterdim. 31 Ağustos’ta beş il başkanı atandı. Facebook’ta öğrendim. ‘Hocam böyle olmaz. Buna Divan karar verecek. Takım oyunu oynayacağız’ dedim. Takım oyunu oynatamadım. Parti içi demokrasi olmadı. Başaramadık. Yoksa ideolojik farklılığımız yoktu” diye konuştu.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.