Macron’dan ‘nükleer silah’ iletisi: Savaşın objesi olamaz

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile hem Rusya-Ukrayna savaşını hem de atom enerjsini görüşmek üzere Fransa’nın başşehri Paris’e geldi.

Mateusz Morawiecki, “Rusya Ukrayna’ya saldırarak büyük bir krize neden oldu. Bu muhtemelen yeni başlayan bir kriz. Güvenliğimizi ve güç ile ilgili hususları etkileyen, sözün tam manasıyla ekonomik ve siyasi bir kriz. Tüm sıkıntıları bir ortada yaşadığımız bir zamandayız” dedi.

YAKIN İŞ BİRLİĞİ KARARI

Macron, iki ülke ortasındaki bağlantılardan bahsederek, “Nükleer silahlar savaşın objesi olamaz. Bu durum bizi son vakitlerde eskisinden daha yakın bir işbirliğine götürdü. Bu yüzden burada olduğunuz için tekrar teşekkür ederim. Ukrayna’yı bu savaş mühletince birlikte desteklemekte kararlı olduğumuzu da yinelemek istiyorum” açıklamasında bulundu.

Macron, savaş hasebiyle gösterdiği cömertlikten dolayı Polonya halkına teşekkür ederek, Polonya’nın yardımda öncü olduğunu ve birçok Ukrayna vatandaşını topraklarına kabul ettiği için şad olduğunun altını çizdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.