Hayvansever akademisyene tehdit: ‘Yemek dökme son uyarı’

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Lisanlar Yüksekokulu’nda misyonlu Kadir Tekin’in sokak hayvanlarını beslemesinden rahatsız olan kişi ya da bireyler, kamyonetinin kapısına ‘Yemek dökme son uyarı’ yazısını kazıyarak tehdit etti. Tekin, gönüllülerin engellendiğini belirtip, “Bir mühlet yazıyı sildirmeyeceğim, beşerler görsünler; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları ne kadar güç ve gönüllüler ne kadar engelleniyor” dedi. 

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Lisanlar Yüksekokulu’nda öğretim vazifelisi Kadir Tekin’in sokak hayvanlarını beslemesinden rahatsız olan kişi yahut bireyler, kamyonetinin kapısını kazıyıp, Yemek dökme son ihtar yazarak tehditte bulundu. Tekin, İzmit’in Alikahya Fatih Mahallesindeki meskeninin önüne park ettiği kamyonetine yazılan yazıyı sabah görünce huzursuz oldu. Tekinin şikayetçi olması üzerine gruplar harekete geçerken, bölgede aracı gören tespit edilemedi.

Kendisinin yaptığı yasa dışı bir şey yapmadığını belirten Kadir Tekin, “Yaklaşık 8 yıldır sokak hayvanlarını besliyorum. Okulun orada ve öteki bölgelerde de besleme yaptım. Yaşadığım bölgede de hayvanları yiyeceksiz bırakmak istemiyorum. Sokak hayvanlarını beslediğim için aracımın kapısına Yemek dökme son ihtar biçiminde bir yazı yazılarak tehditvari bir yazı yazmışlar. Bunu da sivri bir kesici unsur ile yazmışlar. Sabah kalktığımda bu yazı ile karşılaştım” dedi.

DAHA EVVEL DE ARACI TAŞLANMIŞ, CAMI KIRILMIŞ

Zaman vakit tehdit iletileri aldığını söyleyen Tekin, “Daha evvel de ‘Buraya yemek koyma’ denildi ve hayvanlar için koyduğum yemekler, sular döküldü. Otomobilim taşlandı hatta camı çatladı. Sileceğime tehdit yazısı ve sinkaflı notlar bırakıldı. Her akşam konutuma girerken gerginlik yaşıyorum. Konuta girdikten sonra köpekler havlarsa balkona çıkıp susturmaya çalışıyorum. Olan biten hayvanlara dair rahatsızlıklar, sokakta benden biliniyor diye konuştu.

Bir müddet yazıyı sildirmeyeceğini lisana getiren Tekin, Yazıyı görenler ışıklarda bilhassa okumaya çalışıyor. Mana veremiyorlar. Bir müddet yazıyı sildirmeyeceğim, beşerler görsünler ve ibret olsun; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları ne kadar güç ve gönüllüler ne kadar engelleniyor.

Ayrıca ben lokal hayvan müdafaa görevlisiyim. Yasaya nazaran hayvanların beslenmesi doğal gereksinimleri yasal çerçevede belirlenmiştir. Benim yaptığım yasa dışı bir şey yok. Yalnızca beni ilgilendiren bir olay değil tüm Türkiye’de büyük etrafta yaşanan problemler. İnsanların takviye olmuyorsa bile en azından köstek olmaması lazım” dedi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.