Hayattaki Meselelerle Nasıl Başa Çıkacağınızı Söyleyen Optik İllüzyon Testi! Birinci Bakışta Ne Görüyorsun?

Kendimizi ve hayatımızı ne kadar harika düşünürsek, her gün meselelerle karşılaşıyoruz. Sorunlar var. Onlarla yüzleşip onları çözmedikçe hiçbir yere gitmiyorlar. Hayat varsa, sıkıntılar olacaktır. Değerli olan problemleri kabul etmek, çözmek ve hayatınıza devam etmektir. Unutulmamalıdır ki, meseleler sizin için kaygı, acı ve üzüntü kaynağı olmamalıdır.

Bugünün optik yanılsaması farklı ve biraz farklı. Fotoğrafta birinci bakışta göreceğiniz şey, size hayattaki problemlerle nasıl başa çıkacağınızı söyleyecektir. Resme bakın ve birinci ne görüyorsunuz?

HAYATTAKİ SIKINTILARLA NASIL BAŞA ÇIKARSIN?

Bu değişik manzara, birinci fark ettiğiniz şeye dayanmaktadır ve hayattaki sıkıntıları nasıl çözdüğünüzü yahut bunlarla nasıl başa çıktığınızı ortaya çıkarır. Resme dikkatlice bakın.

Görsel sistem, görsel illüzyon olarak da bilinen optik bir illüzyon yaratır. Temelde gerçeklikten farklı olan görsel bir algı ile tanımlanır.

Optik illüzyonlar, gerçekte olduğundan farklı olarak algıladığımız fotoğraflardır. Gözlerimiz beynimize gerçekle uyuşmayan bir şeyi algılamamız için bizi kandıran bilgiler gönderdiğinde ortaya çıkar.

AKIL OYUNLARI

Optik illüzyonlar, beyin gözlerden alınan bilgilere dayanarak varsayımlarda bulunduğunda ortaya çıkan bilişsel fenomenlerdir. Bu çeşit yanılsamalar “akıl oyunları” olarak da bilinir.

Bilim adamlarına nazaran, beyin kalıpları tanıdığı ve tanıdık objeleri gördüğü için optik illüzyonlar mümkündür. Bunda beynimiz güzeldir. Ayrıyeten beynimiz, başka kesimlerden “bütün” bir imaj oluşturmak için süratle çalışır.

RESME TEKRAR BAKIN VE BİRİNCİ BAKIŞTA NE GÖRDÜĞÜNÜZÜ SÖYLEYİN

BİR KÖPEĞİN ART AYAKLARI

Önce bir köpeğin art ayaklarını fark ederseniz, kutunun dışında düşünüyorsunuz demektir. Uzmanlara nazaran problemleri bağımsız olarak çözmeye inanıyorsunuz. Bu cins beşerler sıkıntıları büyüme fırsatları olarak görürler. Bazen her vakit haklı olduklarını düşünmezler.

BİR KÖPEĞİN BURNU

Bir köpeğin burnunu birinci bakışta fark ederseniz, bu, bir tahlil bulmak için bilgilere güvenme olasılığınız daha yüksek demektir. Uzmanlara nazaran daha analitik düşünürsünüz. Bu tıp beşerler hem kolay hem de karmaşık sıkıntıları değerlendirirler. Bir soruyu yahut sorunu tahlil etmek ve bir tahlile ulaşmak için araştırma ve karar verme marifetlerine sahiptirler. Mantıklı ve sistematik bir yapıya sahipsiniz. Bu çeşit beşerler rutinleri severler ve hafızaları serttir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.