Evde bulunan malzemelerle güzellik! Çiğ pirinci suyun içine…

Büyük paralar harcamaya, merkezlere gitmeye gerek yok. Evde bulunan malzemelerle de cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz pirinç suyu, bol miktarda mineral içeriyor. B ve E vitaminlerinin yanı sıra 8 farklı esansiyel amino asiti de barındıran pirinç suyu, cilt için harika bir ürün.

Çiğ pirinci suyun içine koyarak tarife başlayın. Ne tür pirinç olduğunun bir önemi yok. Bu pirinci bir kere durulayın.

Sonra temiz bir kasenin içinde 30 dakika suda bekletin. Ardında bir kağıt mendili kağıt maskeler gibi biçimlendirin. Kağıt mendil üzerinde burnunuz ve ağzınız için birer kesik ve gözleriniz için iki delik açın.

Peçeteyi pirinç suyla ıslatıp yüzünüze yerleştirin. Ev yapımı pirinç suyu kağıt maskeniz hazır. 10-15 dakika bekletin ve maskeyi soyun. Ayrıca bu suyu buz kalıplarına koyup dondurup anında canlandırıcı buz kalıpları da elde edebilirsiniz.

Cildinizin daha sıkı ve gergin görünmesine yardımcı olacak maske tarifi

1 adet orta büyüklükte olgun muzu geniş bir kase içerisinde pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar ezin. İçerisine 1 çorba kaşığı yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 2 damla E vitamini ekleyip yüz ve boyun bölgenize sürün.

Daha sonra 15-20 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. Hatta en son soğuk suyla durulamak cildinizin sıkılaşması için etkili olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.