Doğuş Holding kurucusu Ayhan Şahenk anılıyor

Doğuş Yayın Grubu, bünyesine yer alan NTV twitter hesabından yapılan paylaşımla Doğuş Holding kurucusu Ayhan Şahenk ölümünün 22. yılında anıldı.

Yapılan paylaşımda, “Aramızdan ayrılışının 22. yılında, Doğuş Grubu Kurucusu, Ebedi Başkanımız Merhum Ayhan Şahenk’i saygı ve özlemle anıyoruz. Açtığı yolda memlekete hizmet vizyonuyla yürümeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken Doğuş Holding’in temeli olacak şirketi kuran Ayhan Şahenk, şirketin inşaat, bankacılık, iletişim, turizm, gıda ve otomotiv alanlarında önemli yatırımlar yapmasının önderi oldu.

Yaşamı sırasında TBMM’nin yol, asfalt ve kanalizasyon işlerini alan Şahenk, irili ufaklı birçok projeye imza attı.

Şu anki Doğuş Holding’in yönetim kurulu başkanı olan Ferit Şahenk’in babası olan Ayhan Şahenk, 1999-2000 yılları arasında ekonomi içerikli “Kanal E”nin sahipliğini yapmıştı.

2001 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu İstanbul’da ölen Şahenk, doğup büyüdüğü şehir Niğde’de toprağa verildi.

Ayhan Şahenk, Doğuş Grubu’nun internet sitesinde, “Girişimciliği ve daima geleceğe yatırım yapmasıyla iş dünyasında özel bir yeri olan, insanın sermayeden daha önemli olduğuna inanan, Doğuş Grubu’nun ebedi başkanı.” olarak anılıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir