DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında açıklandı!

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında açıklandı!
DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfasında açıklandı!

ÖSYM’den DGS 2020 ile ilgili beklenen açıklama geldi. Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin sonuç sayfası üzerinden erişime açıldı.

Kurumdan yapılan açıklama şöyle: 05 – 11 Kasım 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI SONUC.OSYM ADRESİNDE

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 19 Kasım 2020 tarihinde 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

E-KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 23-27 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayitadresi üzerinden 21-25 Kasım 2020 saat 23:59’a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*