Daha Hafif PlayStation 5 Oyun Konsolları Satışa Çıktı

Daha hafif yapıda, yenilenmiş bazı Sony PlayStation 5 modelleri Avustralya’daki perakendecilerde satışa çıkmaya başladı. Press Start isimli bir yayın, optik disk sürücülü ve dijital sürüme ait bazı teknik özellikler paylaştı. Sony PlayStation 5 CFI-1202 A (disk sürücülü) ve PlayStation 5 CFI-1202B (dijital), mevcut revizyonlardan sırasıyla 300g ve 200g daha hafif görünüyor.

Bir yıl öncesinde Sony’nin daha hafif konsollar sunmak için PlayStation 5 donanımını sessizce değiştirdiğini yazmıştık. Yapılan incelemelerde soğutma tasarımının tamamen değiştiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise tekrardan benzer bir konu gündeme geldi.

  • İlk sürüm: Diske sahip sürüm: 4,5 kg / Dijital sürüm: 3,9 kg
  • 2021 revizyonu: Diske sahip sürüm: 4.2 kg / Dijital sürüm: 3.6 kg
  • 2022 revizyonu: Diske sahip sürüm: 3.9 kg / Dijital sürüm: 3.4 kg

Yayılan yeni haberlerle birlikte bazı kişiler mutlaka konuya açıklık getirecektir. İnsanlar bu konuda spekülasyon yapabiliyor, ancak konsol ağırlığının neden azaldığını açıklayan saygın bir kaynaktan açıklama beklememiz gerekecek.

Öte yandan Sony, PlayStation 5 oyun konsolunun dünya çapında zamlanacağını açıklamıştı. Aradan fazla süre geçmeden Türkiye için de zam haberini aldık. Türkiye’deki yeni tavsiye edilen perakende satış fiyatları şöyle:

  • PS5 Diskli Sürüm – 13.199 TL
  • PS5 Dijital Sürüm – 11.199 TL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.