AVM’de etek altı manzara çeken sanığa 15 yıla kadar mahpus istemi

Ankara’nın en eski alışveriş merkezi olan Kızılay AVM esnafının, bir kişinin bayan müşterilere rahatsızlık verdiği istikametinde şikayeti üzerine polis grupları takip başlattı.

Verilen eşkali takip eden polis, tarife uyan bir kişinin yürüyen merdivenlerde bir bayanın etek altı imgelerini çektiğini tespit etti.

Suçüstü yakalanan Mustafa K.’nin cep telefonuna el konuldu. Emniyetteki süreçlerinin akabinde savcılığa sevk edilen Mustafa K., nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

TELEFONUNDAN YÜZLERCE BAYANIN MANZARASI ÇIKTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Ayrımcılık ve Cinsel Cürümler Ofisi savcısı İrfan Nuri Akdeniz’in başlattığı soruşturma kapsamında şüpheliye ilişkin incelenen telefonda yürüyen merdivende çekilmiş yüzlerce bayana ilişkin manzara bulundu.

ÇOĞU ÇOCUKLARA İLİŞKİN ÇOK SAYIDA MÜSTEHCEN VİDEO

Telefonda ayrıyeten birçok çocuklara ilişkin çok sayıda müstehcen görüntü olduğu belirlendi.

15 YIL MAHPUS İSTEMİYLE İDDİANAME

İfadesinde imgeleri izlemek için indirdiğini kabul eden Mustafa K. hakkında, ‘çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları ülkeye sokmak ve yaymak’ hatasından 15 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame düzenlendi.

Etek altı imajlarının çekilmesi ile ilgili de avukat Ş.M., şikayetçi oldu. ‘Kişisel dataları hukuka muhalif olarak ele geçirmek ve yaymak’ kabahatinin uzlaştırmaya tabi olması nedeniyle, evrak ayrılarak uzlaştırma ofisine gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.