Avcı Kopenhag’da konuştu: Şampiyonalar Ligi müziğini tekrar Trabzon’da dinletmek istiyoruz

Trabzonspor, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off maçında yarın Danimarka grubu Kopenhag’a konuk olacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Trabzonspor teknik yöneticisi Abdullah Avcı, kadronun Danimarkalı oyuncularından Andreas Cornelius ile maçın oynanacağı Parken Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

AA’nın aktardığına nazaran Kopenhag grubuna ait bilgiler paylaşan Avcı, “Avrupa ve Şampiyonalar Ligi kültürüne sahip bir kadroyla oynayacağız. 22 yıldır aralıksız Şampiyonalar Ligi ve Avrupa Ligi kümelerini oynayan, çok değerli tecrübeye, geçmişe, tarihe sahip bir kulüple karşılaşacağız. Genç, 24 yaş ortalaması olan bir ekip. Yüksek şiddette baskı yapabiliyorlar. Duran topları kullanabiliyorlar ve tesirli olabiliyorlar. Seyirci atmosferi son derece etkili” dedi.

Avcı, Kopenhag’ın güçlü ve güçsüz istikametlerini tahlil ettiklerini, bunun üzerine çalıştıklarını ve Trabzonspor’un uzun müddetten sonra Şampiyonlar Ligi kümelerinde olabilmesi için tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Trabzonspor’un başında 21 ayı geride bıraktığını aktaran Avcı, “Avrupa’da oynanan her maçın zorlukları fazladır. Biz zihinsel ve fizikî olarak buna her biçimde hazırız. Uzun ortadan sonra Şampiyonalar Ligi’nin müziğini tekrar Trabzon’da dinletmek istiyoruz” diye konuştu.

Eski kadrosu Kopenhag’a karşı oynamanın özel olduğunu belirten Andreas Cornelius ise, “Kopenhag bu sene lige berbat başlangıç yaptı. 2 maçı da kazanmak istiyoruz. Sıkıntı bir maç olacak fakat kazanabiliriz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.