Altı Kolay Hile ile Banyonuzdaki Küften Sonsuza Kadar Nasıl Kurtulursunuz

Banyonuz elbette nemli bir yer. Banyonuz uygun havalandırılmıyorsa (açık bir pencereden yahut vantilatörden), küf epey süratli görünebilir. Bunu tavanınızdaki yahut banyo karoları ortasındaki gri yahut siyah noktalardan anlayacaksınız. Bu pratik ipuçları, yoğuşmanın çok uzun müddet yapışmasını ve küflenmesini önler.

ALTI KOLAY HİLE İLE BANYONUZDAKİ KÜFTEN SONSUZA KADAR NASIL KURTULURSUNUZHAVALANDIRMA

Birinci adım, banyonuzun her vakit uygun havalandırıldığından emin olmaktır. Bir pencere açın yahut kapınızı hafif aralık bırakın. Ayrıyeten yerleşik bir havalandırma sistemini de tercih edebilirsiniz. Bu, banyonuzdaki nemi önleyecektir. Nemin yoğunluğunu önlemek için duş alırken sürekli fanı açtığınızdan emin olun.

TAM KURUTMA

Banyo yahut duştan sonra duvarlarınızı ve aynanızı bir bezle yeterlice kurutmanız kıymetlidir. Bir el havlusu bile hile yapacak. Duvarlarınızı kurutuyor musunuz ve bir vantilatörünüz var mı? Banyo aynalarınızın buğulanmaması için birçok farklı teklif vardır. Bunlardan kimileri sabun, tıraş kremi, gazete, bulaşık sabunu, fön makinesi… Banyo aynalarınızın buğulanmasını önlemek için sirke de kullanabilirsiniz. Yarı yarıya su ve sirkeyi boş bir sprey şişesine karıştırın. İçine birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyebilirsiniz. Karışımı banyo aynasına püskürtün ve aynayı bir kağıt havluyla silin. Bu metot işe yarıyor lakin aynanızın yalnızca birkaç gün boyunca buhara güçlü olmasını sağlayacaktır.HAVLUNUZU ASILI BIRAKMAYIN

Islak havlunuzu banyoda bırakmaktan kaçının. Bu nemli havlular, duştaki nemin dışarı çıkmasına yardımcı olmaz. Bu nedenle onları farklı bir odaya asmalı ve bir pencere açmalısınız. Ayrıyeten havlunuzu nemli, sıcak ve karanlık banyolarda asılı bırakmak mikrobun çoğalması için ona olağanüstü bir ortam sunar.

YÜZEYLERİ SICAK TUTUN

Banyonuzda yerden ısıtma yahut duvarda ısıtıcı var mı? Duş alırken bunları açık tutun. Isı, yoğuşmadan daha süratli kurtulmaya yardımcı olacaktır.DUŞ SICAKLIĞI

Çok sıcak duş almayın. Su ne kadar sıcak olursa, havaya o kadar fazla nem salınır. Daha soğuk suyla duş alarak banyonuzda nem birikmesini önlemek için büyük bir adım atmış olursunuz. Büyük bir tesir ile küçük bir çaba!

ISITMALI AYNA

Isıtmalı bir ayna seçin. Her şeyden evvel bu, yoğuşmanın oluşmasını önleyecek fakat tıpkı vakitte etraftaki alanın nemlenmesini de önleyecektir. Bu sabit ısı aynayı ısıtır bu da ağırlaşmanın aynaya yapışmasına yahut birikmesine müsaade vermez.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.