98 kez Covid-19 testi yaptırdı, hepsi negatif çıktı: “Psikolojim bozuldu, her yerde test olmaya gidiyorum”

Amasya’da yaşayan Kaşif Sevinç isimli yurttaş, koronavirüs salgınının Türkiye’de görüldüğü günden bu yana 98 kez Covid-19 testi yaptırdı. Testlerinin tamamının negatif çıktığını kaydeden Sevinç, hastalık nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu söylüyor: “Devamlı kolonya elimde geziyorum. Her yerde test olmaya gidiyorum.”

GÜNCEL 08.04.2022 15:24

98 kez Covid-19 testi yaptırdı, hepsi negatif çıktı:

Abone Ol google-news

Kaşif Sevinç, 2020 yılından günümüze kadar 98 kez yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi yaptırdı, 7 doz da aşı oldu. Bazı zamanlar aynı gün içerisinde 3 farklı şehirde test olan Sevinç, KOAH hastası ve panik atak olduğu için bu kadar fazla test yaptırdığını ve hepsinin de negatif çıktığını söyledi.

Koronavirüs salgını bazı insanlarda üst düzey korku ve kaygıya yol açıyor. “Hastalığa yakalanırsam ne olur” düşüncesi kişilerde kaygı bozukluğuna yol açabiliyor. 62 yaşındaki Kaşif Sevinç de bu kaygıyı yaşayan isimlerden birisi. Pandeminin başladığı yıldan günümüze kadar ‘acaba korona mıyım?’ endişesinden dolayı Sevinç, 98 kez Covid-19 testi yaptırdı. Bazı günler kendinden fazlaca şüphelen Kaşif Sevinç, aynı gün içerisinde 3 kez bile test verdi. Ortalama ayda 4 kez test olan Sevinç, hastalıktan çok korktuğunu ve koronavirüsün psikolojisini bozduğunu belirtti.

KORONAVİRÜSE KARŞI 7 AŞI

Amasya’nın Merzifon ilçesinde esnaf olan Kaşif Sevinç, “98 kere test oldum. Bende KOAH hastalığı var. Aynı zamanda bağırsaklarımda da problem var. Bu yüzden sürekli test yaptırdım. Bazen bir gün içerisinde hem Samsun’da hem Çorum’da hem de Merzifon’da test verdim. Bir günde 3 test verdim. Hastanelerde bana ‘amca sen burada kapacaksın hastalığı’ diyorlar. Ben de ’korkuyorum’ diyorum. Bu süreçte evime çocuklarımı, torunlarımı koymadım. Kimseye yanaşmadım. İş yerimde dahil ofisime kimseyi kabul etmedim. Yanımda çalışan işçilerin çayını bile içmedim. Eşimden başka kimsenin ne yemeğini ne çayını içtim. Hastalığa karşı 7 tane aşı oldum” diye konuştu.

Koronavirüsün psikolojisini bozduğunu söyleyen Sevinç, “Şevket hocamın tavsiyesi üzerine çok şükür ben de bu zamana kadar yakalanmadım. Her hafta ona kontrole geliyorum. Ben de KOAH hastalığı çıktı, sigarayı bırakalı 2 sene oldu. Bende panik atak vardı. Bu korona benim psikolojimi bozdu. 2 tane psikiyatri doktoruna gittim. Örneğin bir yere dokunduğum zaman elimi günde 10 sefer yıkıyordum. Devamlı kolonya elimde geziyorum. Bir ay içerisinde 4 olduğum da oldu, 6 olduğum da oldu. Her yerde test olmaya gidiyorum. Ankara’da oldum, Samsun’da oldum, Çorum’da oldum, Amasya’da oldum” diye konuştu.

98-kez-covid-19-testi-yaptirdi-hepsi-negatif-cikti-psikolojim-bozuldu-her-yerde-test-olmaya-gidiyorum-1001050-1.

‘BİNLERCE KORONA HASTASI BAKTIM, BÖYLESİNİ İLK KEZ GÖRDÜM’

Bu durum karşısında şaşkınlığını dile getiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya da “KOAH hastası olan bir hastamızdır. Koronaya yakalandığında çok ağır geçireceğini düşündüğü için bu hastalığın anksiyetesini yaşayan bir hastamızdır. Koşa koşa giderek korona mı değil mi diye testini yaptıran bir hastamızdır. Pandemi sürecinde yaklaşık 98 kere test vermiş. Ben binlerce hasta gördüm ama bu kadar çok test yaptıran ve bu kadar çok bu hastalığın anksiyetesini yaşayan çok az insan gördüm. Bu kadar çok test yaptıran tek hastamızdır. Hastamızın kronik akciğer hastalığı olduğu için yakın takip ettiğimiz bir hastadır. Covid-19’a yakalandığında risk altında olduğu için aşılarını tamamlamış ve yakın takibimizde olan bir hastadır. Kronik akciğer hastalığı olduğu için öksürük karakteri değiştiğinde teste gidiyor. Her gittiğinde de test yaptırıyor. Hepsi negatif çıktı. Hem kendini korumuş hem de maske ve mesafeye dikkat etmiş. Pandemi Kaşif Bey için bitti sayılır” ifadelerini kullandı.

İHA

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.